התקשרו לייעוץ משפטי לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 053-7458758
דף הבית 
לייעוץ אישי עם עו"ד משה דדון מלא/י את הפרטים הבאים:
שם*:
אימייל*:
טלפון*:
הודעה*:
קוד אבטחה*  
 
קוד אבטחה*:
* השדות המסומנים הינם שדות חובה

מקרקעין

סביר להניח שרובנו נקח חלק בעסקאות מקרקעין במהלך חיינו. עסקאות אלו הינן גדולות, עתירות ביורוקרטיה ודורשות ידע רב. לצד פנייה לאנשי מקצוע שיוכלו לסייע בעסקה, ביניהם שמאי שיעריך את הנכס, מומלץ להיעזר לאורך כל שלבי העסקה בעורך דין בקיא ומנוסה בתחום המקרקעין. המושגים הנקשרים לעסקאות מקרקעין, ביניהם חוקיות וכדאיות, בדיקת רישומים בטאבו ועריכת חוזים, שעל פי רוב רחוקים מאיתנו ביום-יום – הם לחם חוק בעבור עורך דין מנוסה ממשרדנו, שיוכל ללוות אותם החל משלביה הראשונים של העסקה ועד הוצאתה לפועל.

עסקאות מקרקעין אינן רק רכישה ומכירה של נכס. נמנות עליהן, בין היתר, גם עסקאות להשכרה של בתים, דירות, חנויות ומגרשים, הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין, ייצוג ועדי בתים ועוד.

עורך דין מנוסה ממשרדנו ישמח לסייע בשלבים השונים, החל מליווי וייצוג בשלבי המשא ומתן מול בעלי הדירה ו/או הקבלן, דרך בדיקת עיקולים ומשכנתאות על הנכס, ועד לעריכת חוזים ורישום הזכויות בטאבו בעת השלמת העסקה.

בדיקת הצד השני
חשוב עד כדי הכרחי לוודא את זהות העומד מולנו בעת עסקאות מקרקעין. במקרה שמדובר באדם פרטי ניתן לבקש ממנו להביט במסמכים המעידים על קשר בינו לבין הנכס, כגון רישומי טאבו ישנים, חוזים ותשלומי מס. במקרה שמדובר בקבלן ניתן לוודא שהקבל רשום ב"פנקס הקבלנים", ולבקש מהקבלן להציג רישיון קבלן בתוקף. ניתן לברר אודותיו גם בפרוייקטים קודמים שבנה. פעולות אלו חשובות למניעת תרגילי 'עוקץ' כגון אלו ששומעים עליהם מידי פעם בפעם בשידורי החדשות ובתוכניות התחקירים למיניהן.
 
בדיקת הרישום של הנכס
מהבולטות והחשובות ברשימת הפעולות שלפני רכישת נכס היא בדיקת הרישום שלו- הן בדיקת רישומים בטאבו ובמנהל מקרקעי ישראל, והן בחברות המשכנות על שמו של מוכר הנכס. זהו הליך חשוב ביותר, דרכו מגיע מידע חשוב אודות הנכס, כגון אזהרות ועיקולים שהוטלו על הנכס, משכנתאות, צווי הריסה (נכון?), חוקיות ובעלות בפועל על הנכס, ועוד. עורך דין מנוסה בתחום המקרקעין ידאג לקבל את המידע הרלוונטי והחשוב עבור לקוחותיו, ובהמשך ביצוע העסקה- לבצע רישום של הבעלים החדשים של הנכס.
 
עריכת חוזים
בשוק קיימים חוזים סטנדרטיים רבים, אך מומלץ לפנות לעורך דין בכדי שיערוך חוזה לעסקה ספציפית ולא מקרה כללי כמו בחוזה סטנדרטי. לדקויות יש חשיבות רבה ועל כן יש לפנות לעורך דין שידע לעמוד על הדקויות הללו ויתאים חוזה מיוחד שלא פוסח גם על הפרטים הקטנים הרלוונטים לנכס. לעיתים עריכת חוזה על ידי עורך דין היא המקפצה לעסקה כדאית.
 
 


לקביעת פגישת הכוונה ויעוץ משפטי אנא התקשרו 053-7458758